Ad van Liempt, die jarenlang werkte voor het bekende tv-programma NOVA, komt op donderdag 16 april naar Doesburg om een lezing te geven over zijn nieuwste boek: Aan de Maliebaan. De lezing vindt plaats in Het Arsenaal in Doesburg en begint om 20.00 uur.
Kaarten van 10 euro per stuk zijn vooraf te kopen bij Nieuwenhuis Boek en Buro in het centrum van de stad.
Ad van Liempt was hoofdredacteur van NOVA, oprichter en eindredacteur van het programma Andere Tijden en chef geschiedenis bij de NPS. In 2009 werd hij uitgeroepen tot historicus van het jaar en in 2011 werd hem door de UvA een eredoctoraat toegekend vanwege zijn bijdrage aan de vaderlandse geschiedschrijving.
Bij Uitgeverij Balans publiceerde hij meerdere bestsellers over de Tweede Wereldoorlog, waaronder De Oorlog, Jodenjacht en Na de bevrijding. Zijn nieuwste boek, Aan de Maliebaan, schetst Van Liempt een uniek en meeslepend oorlogsportret van een microkosmos waar helden en schurken elkaars buren waren.