Vrije natuurmensen tot slaven – verhalenbundel van Obe Phillips
Schrijver en cultuuronderzoeker Obe Phillips presenteert zijn nieuwe boek Vrije natuurmensen tot slaven, een krachtige bundel van 45 korte verhalen over de geschiedenis, cultuur en spirituele erfenis van het Zuid-Afrikaanse Khoi-volk. Ter gelegenheid van de verschijning geeft Phillips op zondag 8 februari een publieke presentatie in de filmzaal van Het Arsenaal in Doesburg, gevolgd door een signeersessie.
Vrije natuurmensen tot slaven combineert fictieve vertellingen met historische feiten en neemt de lezer mee op een reis door de eeuwen: van de vrije, prekoloniale levenswijze van de Khoi tot de pijnlijke realiteit van kolonisatie, slavernij en culturele onderdrukking. Tegelijkertijd is het boek een verhaal van veerkracht, herontdekking en heling. De verhalen zijn diep geworteld in orale tradities en rijk aan symboliek van aarde, wind, vuur, dans en genezing.
Via personages zoals Ouma Betjie, Autshumato en Krotoa krijgt de geschiedenis een menselijk en invoelbaar gezicht. Zij vormen een brug tussen verleden en heden en laten zien hoe herinnering en identiteit kunnen bijdragen aan een hoopvolle toekomst.
Tijdens de presentatie zal Obe Phillips vertellen over het ontstaan van het boek, zijn persoonlijke familiegeschiedenis en het belang van het levend houden van Khoi-verhalen. Aansluitend is er gelegenheid om het boek te laten signeren.
Datum: zondag 8 februari om 15.00 uur
Locatie: Filmzaal Het Arsenaal, Doesburg

Obe Phillips is schrijver en cultuuronderzoeker met diepe wortels in de Zuid-Afrikaanse Khoi-gemeenschap. Hij werd geboren en groeide op in Zuid-Afrika, waar de verhalen van zijn overgrootmoeder Mieta ‘Ogies’ Witbooi een blijvende bron van inspiratie vormden. Sinds zijn verhuizing naar Nederland in 2020 en naar Doesburg in 2022 verdiept hij zich intensief in de geschiedenis van zijn volk, onder meer via het werk van ontdekkingsreiziger Robert Jacob Gordon. Met dit boek brengt Phillips een eerbetoon aan zijn voorouders en creëert hij ruimte voor reflectie op identiteit, geschiedenis en culturele heling.
Deze site wordt mede mogelijk gemaakt door de ‘Vrienden van DoesburgDirect.nl’. Dat zijn: Ralph Klaassen, Rietbergh, Xycleservice, PlusFitDoesburg, Rootz, Delikasa,Hillenaar Optiek, Etos Doesburg en Restaurant China







