Filmhuis Doesburg sluit het filmseizoen woensdag 5 juni af met de documentaire ‘De wereld van Carlijn, inclusief een Q&A-sessie met regisseur Ariane Greep en partner Bas Steman. Steman is niet alleen ‘de man van’, maar ook schrijver en geboren verteller.
De Nederlandse cartograaf Carlijn Kingma is een opkomende ster in de kunstwereld. Ze tekent ideeënwerelden, of zoals ze het zelf zegt: ‘kaarten van de soms ondoorgrondelijke werkelijkheid, waarin we leven’.
Geld
Ze gaf filmmaker Greep toestemming haar te volgen vanaf het moment dat ze begon met het tekenen van haar nieuwste project. ‘Het waterwerk van ons geld’ is een gedetailleerde kaart van ons financiële stelsel.
Geduld lijkt het sleutelwoord in dit documentaireproject, dat Kingma volgt vanaf de eerste stip op papier tot de expositie op de Architectuurbiënnale van Venetië, waar Kingma Nederland vertegenwoordigt.
Meermaals bekroond
De wereld van Carlijn ontwikkelde ze samen met onderzoeksjournalist Thomas Bollen en lector new finance Martijn Jeroen van der Linden, en is meerdere malen bekroond. De documentaire geeft vooral een indruk van het intensieve maakproces en van Kingma als betrokken kunstenaar.
IFFR
Een portret met interviews en ontmoetingen, de spanning van het eerste kleine streepje op het grote vel papier, naast overpeinzingen en het stugge doorwerken, Kingsma’s ouders die jeugdwerken laten zien en zelfs een geanimeerde versie van Het waterwerk. Bijna terloops zien we Kingma een relatie krijgen met Bollen.
De film scoorde op IFFR hoog bij het publiek en heeft vooral aantrekkingskracht vanwege de onbevangen houding van de kunstenaar zelf. Vol overgave pleitend voor kunst en verbeelding als vernieuwde kracht.
Romanschrijver
De documentaire wordt woensdag 5 juni om 20.00 uur uitgezonden. Aansluitend vindt een Q&A-sessie plaats met Greep en Steman. Steman brak door met zijn roman ‘Morgan, een liefde’ (2018), een wonderbaarlijk liefdesverhaal over een Britse parachutist en zijn verloofde Bertrys.
Adriaan van Dis
Adriaan van Dis noemde het boek ‘prachtig en ontroerend’ en stelde dat dit boek veel mensen zou gaan raken. Meer dan tienduizend exemplaren verkocht de auteur, die ook bekend is van de tv-serie Ridders van Gelre.
Reserveren kan via de website van Filmhuis Doesburg.
Deze site wordt mede mogelijk gemaakt door de ‘Vrienden van DoesburgDirect.nl’. Dat zijn: Xycleservice, PlusFitDoesburg, Rootz, Delikasa, Restaurant De Liefde, Hillenaar Optiek, Etos Doesburg, Restaurant China, en SkinCare Huid- en Oedeemtherapie.