Doesburg krijgt zeer waarschijnlijk een mini-stadscamping. Bewoners van de Burgemeester Nahuyssingel hebben bij de gemeente een verzoek ingediend om een kleinschalig kampeerterrein voor twee tenten, volgens het concept ‘Campspace’, te realiseren.
Campspace is een boekingsplatform voor kleinschalige outdoorovernachtingen. Wie de site bezoekt, vindt allerlei minicampings bij bijvoorbeeld boerderijen parken of tuinen.
De bewoners van de Burgemeester Nahuyssingel 2, pal tegenover het schoolgebouw in het park bij De Hessengracht, hebben een principeakkoord gekregen van het college van Doesburg om twee kampeerplaatsen te gaan runnen.
Het is niet toegestaan om caravans, campers, kampeerbusjes of vouwwagens te plaatsen. De initiatiefnemers beschikken al over een separaat logeesgebouw voor maximaal twee personen, dus douche en toiletmogelijkheden zijn aanwezig.
Om de kleinschaligheid van het verzoek te borgen, wordt volgens de gemeente de omvang van het aantal personen voor gelijktijdig nachtverblijf beperkt tot maximaal 4 personen. Dit ook met het oog op voorkomen van mogelijke overlast in de direct omgeving.
Nu de gemeente in principe akkoord gaat, kunnen de initiatiefnemers een omgevingsvergunning aanvragen voor het gedeeltelijk gebruik van de tuin ten behoeve van twee kampeerplaatsen.
Wie de initiatiefnemers zijn, is niet bekend. In de gemeentedocumenten zijn ze geanonimiseerd.
Deze site wordt mede mogelijk gemaakt door de ‘Vrienden van DoesburgDirect.nl’. Dat zijn: Xycleservice, PlusFitDoesburg, Rootz, Delikasa, Restaurant De Liefde, Hillenaar Optiek, Etos Doesburg en Restaurant China.