De jaarlijkse Motorrun Doesburg door de regio doet ook dit jaar weer Doesburg aan. Zaterdag 3 juni wordt het evenement voor de 31ste keer gehouden en in de ochtend komen de motoren, met mensen met een verstandelijke beperking als bijrijder, door Doesburg.
Zoals gebruikelijk is de start bij de school Het Rhedens in Dieren op zaterdag 3 juni om ongeveer 10.30 uur. Dan rijden ze eerst richting Doesburg en komen ze door de stad.
Voor degenen die niet weten wat de motorrun is: De Motorrun Doesburg is een toertocht voor mensen met een verstandelijke beperking, waarbij ze als bijrijder op een motor (denk hierbij aan een motor met zijspan of een trike) een route van zo’n 120 km door de Liemers en de Achterhoek rijden.
De Motorrun Doesburg is al jaren een begrip en is in handen van de Stichting Integratie Verstandelijk Gehandicapten (IVG) uit Doesburg. Er rijden in totaal zo’n 100 motoren mee, samen goed voor een lange stoet van zo’n 1,5 km lengte.
De start van de run is bij scholengemeenschap Het Rhedens in Dieren. Daar vertrekken alle motoren in een lange stoet voor het eerste deel van de toertocht. ‘We rijden dan door Doesburg, Steenderen, Bronckhorst, Baak, Wichmond, Vierakker, Vorden, Almen en Harfsen. Onze pauzelocatie is in Laren (Gld) bij Beleefboerderij De Kleine Carrousel. Rond 14.00 uur vertrekken we richting Giesbeek. Dan rijden we nog door Lochem, Zwiep, Barchem, Hengelo (Gld), Keijenborg, Hummelo, Hoog-Keppel en Angerlo. De dag wordt vanaf ca. 15.30 uur afgesloten op Rhederlaag (De Giese Kop) bij Giesbeek met een gezamenlijke barbecue’, aldus Marga Bles namens de organisatie.
De Motorrun is gratis voor de deelnemers en rijders. De kosten worden gedekt door sponsoren en fondsen. Een groot deel van de sponsoring wordt bijeengebracht door leerlingen van Het Rhedens, die hiervoor een sponsorloop houden.
Deze site wordt mede mogelijk gemaakt door de ‘Vrienden van DoesburgDirect.nl’. Dat zijn: Xycleservice, PlusFitDoesburg, Rootz, Delikasa, Restaurant De Liefde, Hillenaar Optiek, Etos Doesburg, Restaurant China, Afscheid en Meer Doesburgh en SkinCare Huid- en Oedeemtherapie.