De IJsselfanaten Floris Slotemaker en Wim Eikelboom lanceren een ontdek-gids voor de IJsselvallei.
De reisgids ‘IJsselvallei met andere ogen’ heeft als doel eigen inwoners aan te moedigen om op ontdekkingstocht te gaan langs de rivier. De gids is verkrijgbaar bij alles boekwinkels in de IJsselvallei.
‘De IJsselvallei is een geweldige plek om te wonen, leven, werken en erop uit te trekken’, zegt Floris Slotemaker. Hij bracht een paar jaar geleden een magazine uit om de IJsselvallei beter op de kaart te zetten.
Wim Eikelboom is bekend als IJsselambassadeur, mede door zijn boek ‘Geen dag zonder de IJssel’. Beiden sloegen de handen ineen om een gids te maken met bekende en minder bekende plekken en bezienswaardigheden.
‘De gids maakt het een stuk makkelijker om de IJsselvallei van Westervoort tot Kampen te overzien’, zegt Floris Slotemaker. ‘We willen graag dat mensen in de IJsselvallei meer met hun landschap en met elkaar verbonden raken’, vult Wim Eikelboom aan.
De gids ‘IJsselvallei met andere ogen’ mikt op het vertrouwde thuisgevoel van de bewoners langs de IJssel. ‘We zetten inwoners van de IJsselvallei op het spoor van plekken langs de IJssel die minder voor de hand liggen’, zegt Floris Slotemaker. ‘We brengen mensen graag in verbazing of verwondering over plekken dichtbij. Het biedt inspiratie om de eigen regio te verkennen en beter te leren kennen voor natuurliefhebbers, cultuurliefhebbers, fietsers en wandelaars.’
Wim Eikelboom hoopt dat de gids bijdraagt aan een sterker wij-gevoel langs de 127 kilometer lange IJssel. ‘De IJssel is een verbindingsader die als het ware een bloedband vormt voor inwoners tussen Westervoort en Kampen, zowel in Gelderland als in Overijssel. Veel mensen dragen de IJssel op handen. De liefde voor de rivier bindt ons samen.’
De 160 pagina’s tellende gids ‘IJsselvallei met andere ogen’ is verkrijgbaar in alle boekhandels en tal van andere verkooppunten in de IJsselvallei. Het boekje is ook online te bestellen op http://ijsselmoves.nl
Verkoopprijs is 18 euro.
Deze site wordt mede mogelijk gemaakt door de ‘Vrienden van DoesburgDirect.nl’. Dat zijn: Ralph Klaassen, Rietbergh, Xycleservice, PlusFitDoesburg, Rootz, Delikasa,Hillenaar Optiek, Etos Doesburg en Restaurant China









